Bir Pentax Q Sahibi Olmak Artık Çok Daha Kolay!

Dünyanın en küçük değiştirilebilir lens sistemli aynasız fotoğraf makinesi PENTAX Q, kullanıcılara artık çok daha cazip bir fiyatla ulaşıyor.

PENTAX’ın Türkiye Distiribütörü Nar Teknoloji A.Ş., yaptığı açıklamada Türk tüketicilerden gelen yoğun satın alma talebi üzerine en çok tercih edilen fotoğraf makinelerinden biri olan PENTAX Q modelinde 800 TL indirim yaptığını duyurdu. 8.5 mm’liklensle beraber kit halinde 2.499 TL’ye satılan PENTAX Q’ya artık sadece 1.699 TL ödeyerek sahip olabilmek mümkün. Arzu eden kullanıcılar kit halinde 1.799 TL’ye 5-15 mm’lik lensi veya 1.999 TL’ye her iki lensi birden alabiliyor. Son teknoloji fotoğraf makinelerindeki uygun fiyat avantajını lenslerinde de kullanıcılara yansıtan PENTAX, diğer lens seçenekleri olan 3.2 mm’yi ek olarak 299 TL’ye, 6.3 mm’yi 199 TL’ye ve son olarak 18 mm’yi de 199 TL’ye kullanıcılara ulaştırıyor.

PENTAX Q ile tanışın

PENTAX Q modeli, Yalnızca 3.1 cm genişliğindeki gövdesi ile dünyanın en küçük ve en hafif aynasız fotoğraf makinesi olma özelliğine sahip. Profesyonel SLR fotoğraf makinesinin üstün performansına sahip Q modeli, 12.4 megapiksel yüksek çözünürlük, arka aydınlatmalı 1/2.3-inç CMOS sensör ve yeni geliştirilen süper kompakt Q-mount lensler gibi özellikleriyle, geniş teknik özellikler sunuyor. Saniyede en fazla beş kare yüksek hızda sürekli çekim; ISO 6400 yüksek hassasiyette düşük ses; üstün nitelikli magnezyum alaşımlı gövde kaplaması ve 460 000 noktacıklı, 170° geniş açılı büyük 3’’ LCD ekran gibi özellikleri sayesinde cihaz kesintisiz ve son derece güvenilir bir performansa sahip. PENTAX Q modelinin, 30 fps’de H.264 kayıt formatı ile full HD video kayıt ve HDMI çıkışı özelliği de bulunuyor. Çoklu-mod pozlama sistemi gibi işlevsel ve kullanıcı dostu özelliklerin yanında Apertür-Önceliği AE modu ve Custom image Görüntüyü Düzenleme gibi manuel özellikler çekilen her kareyi son bir dokunuşla optimum hale getirebilme imkanı veriyor.

Yeni Q mount bağlantı sistemine sahip dünyanın en küçük, en hafif fotoğraf makinesi gövdesi

PENTAX Q yeni geliştirilen Q mount mercek bağlantısına sahip olup, bağlantı çapı geleneksel K bağlantısından yaklaşık üçte iki oranında kısadır. Bu “flange back” (lens bağlantı yüzeyinden görüntü sensörü yüzeyine kadar olan mesafe) yaklaşık K bağlantısının beşte biri kadar düşürülmesi ve kompakt görüntü sensörü ile lenslerin optimal olarak orantılanmasıyla gerçekleştirilmiştir. Q bağlantı sistemi ayrıca optik vizörü, ayna kutusunu, odaklanma plakasını ve AF sensörünü ortadan kaldırarak, PENTAX Q modelinin gövdesini sınıfında en küçük ve en hafif cihaz haline getirmiştir. Magnezyum alaşımlı gövde şık ve zarif dokusuyla hem hafifliği hem de dayanıklılığı sağlıyor.

Görüntülere kolaylıkla kişisel dokunuşlar eklemek için yenilikçi ve yaratıcı bir yardımcı

PENTAX Q yepyeni bir fotoğraf çekme stili sunuyor. Fotoğrafçı, dokuz adet farklı görsel ifade içeren yeni Smart Effect fonksiyonu ile fotoğraf makinesinin ön panelinde bulunan Quick-Dial özelliklerini birleştirerek zahmetsizce görüntüye son bir dokunuşta bulunabiliyor ve LCD ekrandan ön izleme yapabiliyor. Ayrıca dört konumu bulunan Quick-Dial üzerine en sık kullanılan Smart Effect modları atanabiliyor. Her daim popüler Custom Image/Görüntü Düzenleme ve Digital Filter/Dijital Filtre fonksiyonları daha da ileriye taşınarak görüntü işleme araçlarının sınırları genişletilmiş oluyor. Kullanıcı PENTAX Q cihazını kendi tercihlerine ve belirli çekim biçimlerine göre kişiselleştirmek için görüntü düzenleme ayarları, dijital bir filtre veya Quick-Dial’a belirli bir görüş oranı ayarlamak gibi diğer seçenekler de atayabiliyor.

Zahmetsiz Bokeh kontrol

PENTAX Q yeni geliştirilen bokeh kontrol özelliğine sahiptir. Bu özellik kullanıcının görüş alanı içinde bulunan ve fotoğrafı çekilen obje dışında kalan istenmeyen nesneleri optimal olarak odak dışına alarak çekim yapabilmesine imkan verir. Fotoğraf makinesi otomatik olarak odaklanılan objeyi ve görüş alanında bulunan her objenin makineye olan uzaklığını değerlendirir ve ana obje/objeler dışında kalan her objeye optimal defokus etkisi uygular. Bu özellik, ilk kez dijital fotoğrafçılık yapan kullanıcıların bile arka plan ya da ön plan defokus yapabilmelerini, normalde uygulamak için fotoğrafçılıkla belirli bir düzeyde yakınlık gerektiren bu etkiyi kullanarak fotoğraf çekebilmelerini sağlar.

Net ve bulanıklıktan uzak görüntüler için SR mekanizması

PENTAX Q, hareket sensörü tarafından tespit edilen sarsıntıyı kesmek için CMOS görüntü sensörünü otomatik olarak devre dışı bırakan PENTAX tarafından geliştirilen SR (Shake Reduction) mekanizmasına sahiptir. Bunun sonucunda PENTAX Q, tele-objektif kullanmak, karanlıkta flaş aydınlatma olmadan fotoğraf çekmek veya alacakaranlıkta manzara fotoğrafları çekmek gibi zorlu şartlarda bile net ve bulanıklıktan uzak görüntüler üretir. Bundan dolayı, PENTAX Q üzerine hangi lens takılmış olursa olsun, sabitlenmesi gerekmez böylece kullanıcıyı bir maliyetten daha kurtarmış olur.

Yalnızca dijital değiştirilebilir lensli fotoğraf makinelerinde bulunan güvenilir teknik özellikler

PENTAX Q, yalnızca değiştirilebilir lensli fotoğraf makinelerinde bulunan kullanıcı dostu işlevsel özelliklere sahiptir. En yüksek örtücü hızı 1/2000 saniye objenin hareketinin ilk karar anında donar. Kullanıcı tercihlerini ve değişken fotografik uygulamaları karşılamak için dört değişik pozlama modu sunar: apertür ve örtücü hızlarının optimum birleşimini otomatik olarak seçen kullanımı kolay Programlanmış AE (P) modu, fotoğrafçının görüntülere belirli yaratıcı yaklaşımlar kazandırabildiği Apertür-Önceliği AE (AV) ve Shutter-Önceliği AE (TV) modları ve Metreli Manuel (M) modu. Kullanıcı anında P modundan AV veya TV moduna yalnızca elektronik bir tuşa basarak geçiş yapabilir.

Geniş LCD ekran ve Tozlanmaya karşı etkin koruma için güvenilir DRII mekanizması

PENTAX Q geniş, görülmesi kolay, yüksek çözünürlüklü ve yaklaşık 460,000 noktacıklı 3.0-inç renkli LCD ekrana sahiptir. Geniş görünüm tasarımı yaklaşık 170 derece yatay ve dikey görünüm sağlarken düşük ve yüksek açılı çekimlerde kullanım kolaylığı sağlar. PENTAX Q’nun DRII (Dust Removal II) mekanizması çekilen görüntüleri kullanıcı lensleri açık havada değiştirse bile rahatsız edici toz parçacıklarından etkin olarak uzak tutar. PENTAX’ın K-5 ve 645D dijital SLR fotoğraf makinelerinde olduğu gibi son derece etkin bir süpersonik titreşim mekanizmasına sahip olup görüntü sensörünün yüzeyindeki tozları titreşimle yok eder.

Yaklaşık saniyede 5 kare yüksek hızda sürekli çekim ve Pop-up mekanizmalı dahili auto flash

PENTAX Q modelinin yüksek hızda çekim modu fotoğrafçının tek bir seferde en yüksek hızda yaklaşık saniyede beş kareye kadar kayıt yapabilmesine (JPEG formatında) imkan verir. Bu mod hızlı hareket eden objelerin hareketlerini yakalamak için büyük kolaylık sağlar. PENTAX Q dahili bir auto flash’a sahiptir (ISO 200/m’de kılavuz numarası 7). Fotoğrafçı dilerse mevcut konumda kullanabilir veya dilerse 28 mm görüntü açısı (35 mm formatında) kapsaması için basit bir hareketle pop-up konumuna yükseltebilir.

www.pentax.com.tr

Posted in News.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *