PENTAX K-5 II mi geliyor!?.

PENTAX K-5 II!?. 

PENTAX 18-23 Eylül 2012 tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek olan PHOTOKINA World of Imaging  2012 Fotoğrafçılık Fuarı’nda K-5 II adlı güncellenmiş yeni bir gövdenin tanıtımını mı yapacak!?.

smc PENTAX-DA 560mm F5.6. Unifocal super-telephoto!?.

Yine CP+ 2012’de prototip bir örneğini sergilediği smc PENTAX-DA 560mm F5.6. Unifocal super-telephoto lensi de bu tarihten itibaren mi piyasa sürecek?

DA High Magnification Zoom Lens!?.

Ayrıca 2012-2013 yılları için tarihlendirilmiş, çıkacak olan yeni lenslere ait yol haritasında yer alan yüksek yakınlaştırma potansiyeline sahip yeni nesil bir DA zoom lensi burada mı tanıtacak?

Bunların hepsi şimdilik birer merak konusu…

Ancak şu sıralar ardı arkası kesilmeyen yeni haber ve dedikokulara bakılacak olursa tüm bunlar uzak değil!..

photogizmos.com‘da bugün yayınlanan bir haber de bunu destekler nitelikte…”Pentax to Announce new products” adlı söz konusu yazıda PENTAX’ın “Ultra-Rugged WG” olarak adlandırılmış yeni bir seri, PENTAX Q benzeri (muhtemelen Q bayonete sahip) lensi değiştirilebilir “Ultra Compact” diğer bir seri ve 360° fotoğraf çekimi yapma kabiliyetinde yeni bir dijital kamera sistemi üzerinde çalıştığından söz ediliyor!..

Devamında da PENTAX’ın popüler gövdesi K-5’in yeni nesil bir halefinin sene sonuna doğru (PHOTOKINA 2012‘de) duyurulacağına değiniliyor!..

Bekleyelim ve görelim!.. :)

Kaynak

Posted in News.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *